Diákolimpia- megyei atlétika  összetett csapat és egyéni versenyek Szekszárdon 2022. május 3-6.

A Szent Orsolya Bencés Iskola igazán népes mezőnnyel képviseltette magát a május első hetében megrendezésre kerülő atlétikai versenyeken.

Bár betegségek és sérülések tizedelték versenyzőinket, mégis igyekeztünk méltóképpen képviselni iskolánkat  és Dombóvár városát is egyben.

A II. III. és IV. korcsoportos fiaink és lányaink összesen 6 csapattal és megannyi egyéni indulóval álltak rajthoz.

Az összetett csapatversenyben 60 m, 100 m-es síkfutás, kislabdahajítás, távolugrás, súlylökés, 800 m-es középtávfutás, váltófutás szerepelt a teljesítendő feladatok között.

Csapatban összesen összesen 1 arany, 1 ezüst, és 1 bronz helyezést szereztünk, míg egyéni összetettben 1 arany,  és 4  bronzéremhez jutottak sportolóink. Egyéni versenyben 4 ezüst, és 1  bronzérmet érdemeltünk ki. Büszkék vagyunk minden diákunkra, hiszen nem csak atléták, de úszók, kosarasok, karatésok és egyesületben nem sportoló gyermekeink is helytálltak  iskolájukért.

Eredmények:

IV. korcsoportos fiúk: 9 csapatból 4. helyezett lett 3172 ponttal a Szabó Vince, Kapinya Péter, Halmai Zsombor, Kovács Barnabás, Szabó Dominik és Marton Bencéből összeállított team.

IV. korcsoportos leányaink 2. helyen végeztek 4 csapatból összesen 2138 ponttal. Csapattagok: Éva Nikolett, Nagy Zsófia, Virág Emese, Fehér Blanka, Horváth Hanna. Egyéniben Éva Nikolett a dobogó 3. fokára állhatott.

III. korcsoportos fiúk: 10 csapatból a 7. helyezést érték el. (sérült úszóink helyett utolsó pillanatban dobtuk össze a 6 főből álló csapatunkat) Így is ügyesen és hősiesen álltak helyt 2251 ponttal: Szabó Milán, Pataki Gergő, Kutyik-Szabó Károly, Vida Bence, Lehőcz Zétény és Orsós Barnabás.

III. korcsoportos leányok bronérmet szereztek 2580 ponttal: Horváth Dóra, Gál Zsófia, Reizinger Anna, Bévárdi Kamilla, Bartók Zília és Kiss Kincső Luca. Horváth Dóri kiemelkedő teljesítménnyel ugyancsak a dobogó 3. fokát ékesítette.

5. helyezett lett 8 csapatból a II. korcsoportos fiú csapatunk 1508 ponttal: Meiszterics Áron, Roósz Balázs, Pávkovits András, Vészi Levente, Kovács Levente, Kiss-Márton Vidor Bátor. Meiszterics Áron nagyszerű teljesítményével bronzéremmel a nyakán térhetett haza.

És legvégére maradt győztes bajnokcsapatunk  1916 ponttal. Horváth Eszter, Mati Borbála, Gerber Szonja, Nagy Jázmin, Szenteczki Bíborka, Komprádt Sári. Egyéniben Horváth Eszter arany, míg Mati Borbála bronzérmet szerzett!

Így ők kivívták a jogot, hogy megyénket képviselhessék a Győrben május 27-én megrendezésre kerülő országos Diákolimpiai versenyen! Szívből gratulálunk iskolánk tanulóinak!

Kislabdahajítás: 3.helyezett (bronzérem) Éva Nikolett 40,90 m

Gratulációnkat, köszönetünket és elismerésünket fejezzük ki minden résztvevőnek, felkészítő edzőnek (Tarr Imre, Fazekas Gáspár, Halmainé Horváth Kata)  testnevelő kollégának, segítő szülőnek, akik a felkészülésben, lebonyolításban, szervezésben, szállításban közreműködtek!

És nem utolsó sorban köszönet iskolánknak, amely a versenyeken való részvételt lehetővé teszi és anyagilag támogatja!