Atlétika, Mezei futó Diákolimpia országos döntő, Gödöllő, 2022.04.06.

A szent Orsolya Bencés Iskola 3 csapata is bejutott a Gödöllőn megrendezésre kerülő mezei futó országos Diákolimpiára.

Ezt megelőzően, ősszel zajlottak a megyei versenyek, amely során a III. korcsoportos fiaink és lányaink, valamint IV. korcsoportos leányaink is remekeltek.

2000  illetve 2500 méter megtétele volt a cél a gödöllői reptéren, nagyszerű futóidőben. Aki már volt ezen a megmérettetésen, tudhatja, hogy ez egy elég komoly kihívás mindenki számára. Hatalmas diáktömeg lódul neki a rajtnál, ahol mindig történik kisebb-nagyobb baleset már az induláskor. A táv maga, és a pálya is elég gyilkosnak tűnik, hát még a megtétele!

Bár a 14 indulónkból csak 3 atlétánk  volt, úgy gondolom tisztes módon helytálltunk. Sajnos IV. korcsoportos lányaink kissé csonka csapattal tudtak csak szerepelni, (betegség miatt), de így is mindenki a maximumot hozta ki magából.

Gratulálok gyerekek! Büszke vagyok rátok, mindig megbízhatóan teljesítetek, akármilyen sportágról van szó!

Eredmények:

Fiú III. korcsoport: 38 csapat, 227 induló.

1. Szent Orsolya Bencés Iskola 365 helyezési ponttal: (Szabó Milán 69, Pataki Gergő 95, Szaka Szabolcs 98, Kutyik-Szabó Károly 103, Lehőcz Zétény 203)

Leány III. korcsoport 39 csapat, 224 induló.

1. Szent Orsolya Bencés Iskola 409. helyezési ponttal: (Horváth Dóra 25, Reizinger Anna 108, Kiss Kincső 131, Gál Zsófia 145, Bocor Hanga 185)

Leány IV. korcsoport 35 csapat, 213 induló.

23.Szent Orsolya Bencés Iskola  495 helyezési ponttal : (Győri Kata 87, Nagy Zsófia 102, Éva Nikolett 132, Kudomrák Dorottya 174)

Köszönet támogatónknak, aki a verseny után az egész csapatot vendégül látta!