Megyei Diákolimpia Kosárlabda fiú IV. korcsoport

2020. 03. 05-én került megrendezésre iskolánkban a IV. korcsoportos megyei kosaras rangadó.
4 város csapata képviselte iskoláját. A lejátszott mérkőzések eredményei alapján a következő helyezések születtek:
I. Paks, Vak Bottyán Ált. Isk. és Gimnázium
II. Dombóvár, Szent Orsolya Iskolaközpont
III. Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Ált. Iskola és Gimnázium
IV.Szekszárd, Dienes Valéria Ált. Isk.
 
Iskolánk csapatának eredményei:
 
Dombóvár, Szent Orsolya—Szekszárd, Dienes 58:7
Paks, Vak Bottyán–Dombóvár, Szent Orsolya 72:64
 
Az első találkozónk egy nagyon fiatal szekszárdi csapattal zajlott, ahol a Dienes Iskola csapattagjainak nagy része III. korcsoportos srácokból állt. Csapatunk minden tagja kapott játéklehetőséget A mérkőzés a 40 pontos pontkülönbség miatt 2. negyed befejezésével véget ért.
A második mérkőzés egy színvonalas, gyors, izgalmas játékot hozott, ahol végig a Paks tartotta kezében az eredmény alakulását. Mivel felálló ötöseinkben kosarasaink mellett voltak labdarúgók, judósok, úszók is, azt gondoljuk iskolánk csapata tisztes játékot hozott. A mérkőzés végén 3 pontosokkal igyekeztünk felzárkózni és tettük szorosabbá a mérkőzést. A 23 pontos hátrányt végül 8 pontos különbségre redukáltuk. Gratulálunk játékosainknak a helytállásért, a küzdeni tudásért, a töretlen játékszenvedélyükért.
Csapattagok: Kovács Benjamin, Varga Ádám, Karádi Kristóf, Fehérvári Csegő, Roósz Roland, Monostori Ákos, Bánáti Kevin, Győri Márk, Vinczellér Nándor, Halmai Zsombor, Kovács Milán, Nádasdi Noel.